Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Spalio 4 d. mokyklos aktų salėje vyko šventinė mokytojų asamblėja, skirta Tarptautinei mokytojų dienai paminėti. Į mokinių ir tėvelių pagamintų rudeninių skėčių galeriją rinkosi mokytojai ir vyresniųjų klasių mokiniai. Pradėdami renginį „Tau, mokytojau“ aštuntokai sudėjo akrostichą ir dėkojo mokytojams už sunkų darbą, pilną ieškojimų ir atradimų.

Sveikinimo žodį tarė ir mokyklos direktorė Asta Zavadskienė, kuri priminė Mokytojo, Kario ir Gydytojo darbo svarbą, už svarius darbo pasiekimus Padėkos raštus įteikė mokytojams Jovitai Žakarienei, Jūratei Laurutienei, Violetai Truncienei, Kęstučiui Leškiui, mokytojo padėjėjoms Dainai Paulauskienei, Miglei Grigalaitienei, Ingridai Visockienei, Zitai Petraitienei, pavaduotojai Ievai Siliūnei. Už atvirą požiūrį ir palaikymą inicijuojant bei įgyvendinant nestandartines idėjas ir už įkvepiantį lyderiavimą bei drąsą eksperimentuoti priimant kasdienius iššūkius mokykloje padėkota ir mokyklos direktorei Astai Zavadskienei.

Mokyklos tarybos pirmininkė Edita Tamašauskienė kalbėjo apie svarbų trinario-mokytojo, mokinio ir tėvų – bendradarbiavimą. Mokytojus mokinių vardu sveikino mokinių prezidentė Gustė Bredelytė ir linkėjo kūrybinės sėkmės. Prasmingus ir nuoširdžius sveikinimo žodžius išsakė kiekvienos klasės atstovai įteikdami dovaną- gamtine medžiaga puoštą skėtį (su šiais skėčiais mokytojai fotografavosi lauko klasėje). Maža šermukšnio - magiško medžio, nešančio sėkmę, – šakelė pradžiugino mokytojus. Trumpai atokvėpio valandėlei kolektyvą subūrė tėvelių dovanotos saldžios vaišės ir puodelis kavos. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.


2019 metų spalio, lapkričio mėnesiais mokykloje dirbs Strateginio mokyklos plano 2020-2024 m. darbo grupė, kuri kurs naują penkerių metų Mokyklos strategiją. Kviečiu visus būti aktyviais kūrėjais, planuojant mūsų mokyklos ateitį. Visos trys grandys - tėvai, mokytojai, mokinai kviečiami išsakyti savo mintis apie mokyklos ateitį, mus siejančias vertybes. Ką turėtume išlaikyt, tęsti, plėtoti, o ko atsisakyti arba pasirinkti atlikti reikšmingą posūkį. Jūsų mintys labai laukiamos. Nepasididžiuokite ir skirkite šiek tiek laiko pamąstyti apie tai.

Tėveliai savo nuomonę galite pareikšti per klasių komitetus, klasių vadovus arba savo nuomonę siųsti Mokyklos tarybos pirmininkei Editai Tamašauskienei e-paštu edita.tamasauskiene@gmail.com. Su mokiniais dirbs pavaduotoja ugdymui Ieva Siliūnė, e-paštas ieva.siliune@gmail.com. Su mokytojais dirbs pavaduotojas ugdymui Vidimantas Parnarauskas, e-paštas v.parnarauskas@gmail.com

Rašydami nurodykite Mokyklos Strategija 2020-2024. Kvietimas...

Rugsėjo 27 dieną, minint „Tyrėjų naktį 2019”, 6-8 klasių mokiniai vyko į Šiaulių universiteto botanikos sodą. Demonstracijose susipažinome su kvapiaisiais botanikos sodo augalais. Stebėjome, kaip alembiko pagalba gaminamas rožių hidrolatas. Mikroskopu ištyrinėjome tvenkinio titnagdumblius. Apžvelgėme uždarą gyvybės oazės sistemą, vaizduojančią tikrąjį gyvybės ciklą gamtoje. Apžiūrėjome botanikos sodo florariumus. Pažintinę ekskursiją apie tvenkinio florą ir fauną ir botaninėse kolekcijose vedė botanikos sodo direktorius Dr. Martynas Kazlauskas, kurio pasakojimu liko sužavėti ne tik mokiniai, bet ir išvyką organizavusios mokytojos D. Butkuvienė ir S. Rukaitė – Kalytienė. /Mokytoja Danutė Butkuvienė/Rugsėjo 26 – oji Europos kalbų diena. Šįkart mokėmės pasisveikinti įvairiomis Europos kalbomis. Aktyviausi 8 a klasės mokiniai tą rytą pasitiko mokinius ir mokytojus pasveikindami ir geros dienos linkėdami ne tik rusiškai ir angliškai, bet ir latviškai, ir estiškai, ir čekiškai , ir bulgariškai... Sužinojome, kad dauguma Europos kalbų priklauso didelei indoeuropiečių kalbų šeimai, trims pagrindinėms kalbų grupėms: germanų, romanų ir slavų, o Europos Sąjungoje pripažintos net 24 oficialiosios kalbos. Supratome, kad svarbu mokytis kitų kalbų norint išsaugoti turtingą Europos lingvistinę ir kultūrinę įvairovę. /Mokytoja Danutė Ramanauskienė/

Dėl elektrinių paspirtukų dalyvavimo viešajame eisme.

Rugsėjo 20 dienos vidurdienį Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos 5-10 klasių mokiniai ir mokytojai miesto centre dalyvavo sambūryje „World Cleanup Day“. Tai Lietuvos judėjimo „Darom“ iniciatyva, skirta pasaulinei aplinkos tvarkymo dienai. Mūsų mokykla mielai prisijungė prie šios akcijos, nes nuo 2005 metų dalyvauja Tarptautinio Aplinkosauginio fondo –aplinkosauginį sąmoningumą ir demokratiją skatinančioje Gamtosauginių mokyklų programoje. Mokinių ir mokytojų gyvoji grandinė priminė, kad gamtai reikia žmogaus pagalbos, kad visis žmonės atsakingi už aplinką, kurioje gyvename. Užrašai mokinių paruoštuose plakatuose kvietė atsisakyti plastikinių maišelių, vienkartinių indų, siūlė kurti pakuotes iš antrinių žaliavų, neišmesti daiktų, kuriuos dar galima sutaisyti... Šia pilietine akcija norėjome atkreipti aplinkinių dėmesį į mus supančios aplinkos problemas. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.Rugsėjo 2 dieną mokyklos bendruomenė susirinko į 2019-2020 m. m. pradžios netradicinio ugdymo dieną „Palankaus vėjo keliaujant į pažinimo šalį“. Tradiciškai į mokyklą pirmokus atlydėjo vyriausieji mokyklos mokiniai – dešimtokai ir devintokai. Tardama sveikinimo žodį mokyklos direktorė Asta Zavadskienė linkėjo įkvėpimo, kūrybiškumo ir kantrybės. Šventėje dalyvavusi Kelmės savivaldybės tarybos narė Janina Skeberdienė perdavė Seimo nario Juozo Rimkaus sveikinimą, simbolinę dovaną ir įteikė valstybinę vėliavą. Mokyklos mokinių prezidentė Gustė Bredelytė linkėjo siekti ir kurti, nebijoti klysti ir žinoti, ko norime ateityje. Su Mokslo ir žinių diena, tikėdamiesi sėkmingų mokslo metų, pasveikino tėvų atstovai.

Po šventinės ceremonijos susitikimai ir pokalbiai su auklėtojais, mokytojais vyko kabinetuose. Čia aptartos svajonės ir lūkesčiai. Anot Švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus, mokykloje kasdien esame kviečiami į vis įdomesnę pažintį su savo šalimi, pasauliu, mokslo ir meno pasiekimais. Tad palankaus vėjo visiems! /Mokytoja D.Ramanauskienė/.
2018 – 2019 mokslo metai


Vaiko profilaktinis patikrinimas. Kaip ir kiekvienais metais, prasidėjus mokslo metams jau rugsėjo 1 – ąją vaikas turi būti pasitikrinęs sveikatą. Sveikatos patikros metu gydytojai pagal vaiko amžių įvertina: kalbą, psichomotorinę raidą, regėjimą, klausą, atramos judamąjį aparatą, kraujo tyrimą, šlapimo tyrimą, ūgį, svorį, elektrokardiogramą (EKG), arterinį kraujospūdį (AKS), psichikos sveikatos būklę, mitybos ir higienos įgūdžius. Gydytojas odontologas įvertina dantų ir sąkandžio būkles.

Nuo šiol duomenys apie vaiko sveikatos būklę yra tvarkomi elektroniniu būdu. Patikros metu gydytojas išrašo elektroninį pažymėjimą, kuris patenka į vaikų sveikatos stebėjimo sistemą su kuria dirba mokyklose dirbantys sveikatos priežiūros specialistai (jeigu šeimos gydytoja užpildė el. pažymėjimą, popierinių pažymėjimų į mokyklą nešti nereikia). Elektroniniu būdu tvarkant vaiko sveikatos duomenis yra užtikrinamas jų konfidencialumas. /Sveikatos priežiūros specialistė Rita Stonienė/.


Dėl informacijos sklaidos apie korepetitorių/laisvai samdomų mokytojų skaidrią veiklą. VMI informacija...; Informacija korepetitoriams...