Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Lapkričio 15 d. Radviliškyje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių zoninės kvadrato varžybos. Mūsų mokyklos berniukų komanda (S.Urbonas - 5a, D.Kasputis - 5b, R.Miliauskas, E.Chmieliauskas, T.Melėšius - 6a, A.Tifenzenas, K.Dargvainis, D.Ancius, V.Kasparas, L.Mikavičius - 6b) 2:0 nugalėjo Radviliškio Vaižganto progimnaziją, 2:1 - N.Akmenės "Saulėtekio" progimnaziją, 1:2 pralaimėjo Šiaulių Gegužių progimnazijai ir užėmė II - ąją vietą.Lapkričio 14d. mūsų mokyklos 5-8 kl. komanda dalyvavo Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos organizuotame matematikos konkurse gimnazijos įsteigtam prizui laimėti. Šaunuoliai!!! Sveikiname užėmus antrąją vietą!!! (Mokytojos Irina Kasparienė, Sigutė Levickytė-Stonienė)Lapkričio 14-15 d. mokykloje vyko Kultūros paso renginys „Aš ir kitas aš“. 5-10 klasių mokiniai užsiėmimuose, kuriuos vedė programos autorius Andrius Guginis, galėjo geriau pažinti save, patirtinių žaidimų metu tyrinėjo aplinką, išryškino trūkstamas ar siekiamas savo savybes, aptarė darbo grupėje patirtis. /D. Ramanauskienė/Lapkričio 11 d. gana ramų ir šiltą rudens vakarą mokyklos bendruomenė rinkosi paminėti Šv. Martyno dieną ir tradiciškai dalyvauti Žibintų šventėje. Šv.Martynas- paskutinė rudens šventė. Buvo sakoma, kad po Šv. Martyno tik velniai laužo vantas. Taip norėta pasakyti, kad be lapų likusias medžių šakas blaško tik vėjas. Šiuo posakiu pašiepdavo ir tuos, kurie laiku neatliko lauko darbų. Žemaitijoje šią dieną kiekvienuose namuose valgydavo keptą žąsį ir iš jos krūtinkaulio burdavo. Jeigu kaulas iš pradžių persišviečia grynas, baltas, o į galą nešvarus, tai žiemos pradžia bus šalta, o pabaiga nešalta. Ir atvirkščiai, jei prie galo persišviečia, tada reikia laukti, kad ir žiemos pabaiga bus šalta... /Mokytoja Danutė Ramanauskienė/.Lapkričio 8 d. mūsų mokyklos 8 a klasės mokiniai dalyvavo renginyje „Pilietiškumo mokykla“ Kelmės rajono savivaldybėje. Renginį pradėjęs Kelmės rajono mero pavaduotojas Egidijus Ūksas paskatino jaunus žmones domėtis savivaldos veikla, siūlyti naujas idėjas gimtajam miestui. Susirinkusieji vyresniųjų klasių mokiniai nebijojo imtis atsakomybės sprendžiant miestui aktualias problemas, imitavo rinkimus ir suformuotose frakcijose išsirinko merą. Mero rinkimuose nugalėjo aukurietis Justas Miliauskas. Projekto dalyviai turėjo galimybę susipažinti su aktyviais bendraamžiais, dalyvauti komitetų veiklose. Simuliacijų dalyvių parengtos rezoliucijos bus įteiktos merui, tarybos nariams. Toks renginys jaunus žmones padrąsina aktyviau įsitraukti į demokratinius procesus, skatina domėtis politika. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.


Lapkričio 5 d. Kelmės sporto centre vyko rajono mokyklų žaidynių 5-6 klasių kvadrato varžybos, kuriose dalyvavo „Aukuro“ pagr. mokyklos, Kražantės progimnazijos, Tytuvėnų gimnazijos mergaičių ir berniukų komandos. Mūsų mergaičių komanda (A.Bankovskaitė, E.Jokšaitė, U.Kripaitytė, A.Raupytė, S.Valiuškaitė - 5a kl., E.Marcinkutė, M.Šilėnaitė - 5b kl., G.Skaburskytė - 6a kl., U.Milikauskytė - 6b kl.) užėmė III-ią vietą, o berniukų komanda (S.Urbonas - 5a, D.Kasputis - 5b, R.Miliauskas, E.Chmieliauskas, T.Melėšius - 6a, A.Tifenzenas, K.Dargvainis, D.Ancius, V.Kasparas - 6b) vienodu rezultatu 2:0 nugalėjo Kražantės progimnazijos, Tytuvėnų gimnazijos komandas ir iškovojo I-ą vietą. Ji įgijo teisę atstovauti Kelmės rajonui Lietuvos mokyklų žaidynių zoninėse varžybose, kurios vyks lapkričio mėnesį Radviliškyje. /Mokytojas V.Valiuška/.
Spalio 25 dieną mūsų mokyklos 8a klasės mokiniai A.Liškauskaitė, G.Bredelytė, I.Vaičiulis ir D.Gajauskas dalyvavo Lietuvos mokyklų Pirmosios medicinos pagalbos varžybose, kurias organizavo Lietuvos Paramedikų Asociacija, VŠĮ Pirmosios medicinos pagalbos mokymo centras „IRTA“ ir Kauno „Santaros“ gimnazija. Dalyvavo 21 komanda. Varžybų metu mokiniai turėjo atlikti tiek praktines, tiek teorines užduotis, susijusias su pirmosios pagalbos teikimu. Užduočių atlikimas buvo vertinamas atsižvelgiant į bendrą situacijos supratimą ir mokėjimą paaiškinti savo veiksmus, pirmosios pagalbos veiksmus, jų seką ir pagalbos kokybę. Mūsų mokyklos komanda gavo papildomą apdovanojimą kaip jauniausia komanda. Mokiniai varžybų metu ne tik parodė jau turimas žinias, bet įgijo patirties ir naujų įgūdžių. /VSP specialistė Rita Stonienė/.
Spalio 24 dieną jau septintą kartą „Aukuro“ mokyklos komanda (K.Dargvainis, V.Ivoškis (6b kl.) ir A.Ralytė, A.Vaišvilaitė 7b kl.) dalyvavo rajoniniame etnokultūriniame renginyje „Eina saulelė aplinkui dangų“, kurį organizavo Kražantės pagrindinė mokykla. Šiemet renginys vyko Kelmės dvaro muziejuje ir buvo skirtas Žemaitijos regiono kultūrai. Mokiniai atstovavo mokyklai dalyvaudami įvairiose veiklose: žaidimuose, viktorinoje. Mokiniai atliko paruoštus namų darbus. Džiaugiamės puikiu renginiu, galimybe tobulėti. /Mokytoja A. Vaitkevičienė/.
Spalio 14-20 dienomis visoje Lietuvoje vyksta vokiečių kalbos savaitė „Ö kaip vokiškai?“, kurioje dalyvauja mokyklos, įvairios įstaigos ir organizacijos. Mūsų mokykla taip pat prisidėjo prie šios akcijos. Spalio 15 dieną aštuntų klasių mokiniai trečiame aukšte paruošė stendą „Hergestellt in Deutschland“ (Pagaminta Vokietijoje), o spalio 16 dieną pertraukų metu mokykloje skambėjo grupės Skamp daina „Ja, ich kann“, kuri jau keleri metai yra šios akcijos himnas, bei kitos vokiškos mokiniams jau žinomos dainos. Po pietų 6-8 klasių mokiniai dalyvavo rajoniniame renginyje „Sustok, akimirka, žavinga“ Kelmės Algirdo Lipeikos meno mokykloje. Ten mokiniai ir mokytojai skaitė vokiečių poetų eiles lietuvių ir vokiečių kalbomis, skambėjo puiki muzika. /Vokiečių k. mokytoja V.Truncienė/Spalio 11 d. mokykloje vyko visų laukiama šventė – penktokų krikštynos. Tai buvusių pradinukų įšventinimas į vyresniuosius – pagrindinės mokyklos mokinius. Užduotimis, kurias rengė dešimtokai ir devintokai, buvo tikrinama penktokų ištvermė ir sportinis pasirengimas. Oi ne kiekvienas, jau anksčiau krikštą gavęs, būtų atlaikęs tokius išbandymus...Tvirti tie mūsų penktokai. Dar ir diskotekoje linksmintis jėgų užteko. /Mokytoja D. Ramanauskienė/

Spalio 8 dieną visa mokyklos bendruomenė dalyvavo akcijoje „Sutikime pavasarį su tulpių žydėjimu“. Jau šeštus metus prie mokyklos sodinome tulpes. Kasmet sužydę įvairiaspalviai tulpių žiedai abejingų nepalieka. Tai lyg mokyklos vizitinė kortelė. Todėl mokiniai, mokytojai, personalo darbuotojai kasmet vis aktyviau dalyvauja akcijoje. Šiemet daugiausiai tulpių svogūnėlių padovanojo 2a, 5b, 5a, 1b, 6b, 4a klasės ir mokytojai. Visi kartu , lyg besisukančiame metų rate, pasodinome dar 660 tulpių svogūnėlių, už kuriuos nuoširdžiai dėkojame visai mokyklos bendruomenei. /Mokytoja D.Butkuvienė/