Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Lapkričio 27 d. penktadienį mokyklos teritorijoje sužibo daugybė žvakelių. Taip pradinių klasių mokiniai ir mokytojai paskelbė advento pradžią. Kadangi dėl pandemijos apribojimų šventė negalėjo vykti įprastoje erdvėje, ieškota alternatyvos - pasirinkta tulpių alėja. Nors šventė vyko dienos metu, ribotas dalyvaujančių skaičius, bet susikaupimo, rimties, apmąstymų netrūko. Tikimės, kad laikas prieš Kalėdas neprailgs ir sveiki sulauksime džiugių bei viltingų Kalėdų. / Mokytoja D.Ramanauskienė/.Lapkričio 16–20 d. mūsų mokyklos 7- 10 klasių mokiniai dalyvavo „Globalaus švietimo savaitėje 2020“. Susitikimai vyko nuotoliniu būdu, naudojantis ZOOM. Šios savaitės renginių šūkis „Tai mūsų pasaulis – veikime drauge“. Kiekvieną savaitės dieną vyko paskaitos apie perteklinio turinio vartojimo problemas ir jų sprendimą, apie medijų raštingumą ir melagingų naujienų atpažinimą, apie klimato kaitą ir ekologinį nerimą, apie atliekų tvarkymą bei inovacijas pakuočių srityje. Tai Lietuvos vaikų ir jaunimo centro programa, skirta ir mokiniams, ir mokytojams, nes savo patirtimi dalinosi mokslininkai, visuomenininkai, komunikacijos, medijų raštingumo specialistai, žurnalistai, kurie ragino skleisti žinią apie darnų vystymąsi, kvietė vardan pasaulio veikti kartu. /Mokytoja D.Ramanauskienė/

Lapkričio 9-13 d. mokykloje vyko veiklos, skirtos Tarptautinei Tolerancijos dienai paminėti. Šių metų simbolis – tolerancijos dėlionė. Pradinių klasių mokiniai su savo mokytojais piešė įvairių žmonių portretus, kuriuos vėliau sukabino į bendrą stendą – dėlionę „Kiekvienas žmogus yra svarbus“. 5-10 kl. mokiniai, kadangi visą savaitę dirbo nuotoliniu būdu, pasidarė bendrą klasės nuotrauką, kurioje išreiškė pagarbą, pakantumą, draugystę kitam žmogui. Visos klasės valandėlių, pamokų metu kalbėjo apie mūsų visuomenę, aptarė kur pastebi nepakantumo, netolerancijos atvejus. Pradinukai skaitė ir analizavo pasakas, kuriose kalbama apie toleranciją. /Socialinė pedagogė Dalia Kančiauskienė/.Lapkričio 11-13 d. „Aukuro“ pagrindinės mokyklos 5-10 klasių mokiniai dalyvavo psichologių paskaitose, kurios vyko nuotoliniu būdu. Paskaitų metu vaikai sužinojo apie tinkamo bendravimo svarbą, konfliktus ir jų sprendimo būdus. Mokiniai įdėmiai klausėsi pranešimų, aktyviai bendravo su psichologėmis bei dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose. Dėkojame psichologėms Loretai Gudienei ir Andželai Rybakovienei už naudingus ir prasmingus susitikimus bei Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui už suteiktą galimybę mokinius pažinti kitoje erdvėje, kitoje atmosferoje./Medicinos priežiūros specialistė Rita Stonienė/.

Antrus metus Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos šiltnamyje vykdoma netradicinė edukacinė mokinių veikla. Rugsėjo 8 d. pasėjome trumpos dienos daržoves. Žalumynines daržoves uoliai laistė dešimtokai (jie dalyvavo šio šiltnamio statyboje), nes vandens stygius formuotų špinatų žiedynus ir suteiktų ridikėliams karstelėjusį skonį. 2a ir 4a klasių mokiniai su mokytojomis S. Rimkuviene ir S. Grišiuviene nuėmė rudeninį derlių, ragavo šiltnamyje užaugintas daržoves, kuriose gausu vitaminų, mineralinių medžiagų ir ląstelienos. Špinatuose yra daug jodo, vitamino K, o salotose – vitamino E ir K, B 9. Pastebėjome, kad atvirame grunte užauginti krapai kvapesni nei užaugę šiltnamyje. Mokiniai noriai dalyvavo praktinėje pažintinėje veikloje, nes tai jiems nauja patirtis. /Biologijos mokytoja D. Bu.tkuvienė/
Spalio 13 dieną mokiniai ir mokytojai dalyvavo akcijoje „Sutikime pavasarį su tulpių žydėjimu“. Jau septintus metus prie mokyklos sodinome tulpes. Šiemet pasodinome 380 tulpių svogūnėlių. Tikimės, kad tulpių spiralė, tapusi mokyklos vizitine kortele, pavasarį vėl džiugins ne tik visų mokyklos bendruomenės narių, bet ir miestiečių akis. /Mokytoja D.Ramanauskienė/Kelmės "Aukuro" pagrindinės mokyklos antrokėliai pavasarį dalyvavo respublikiniame konkurse „Kaip ant mūsų stalo atkeliauja...?" ir laimėjo pirmąją vietą pradinių klasių kategorijoje!

Projekto metu vaikai susipažino su morkos auginimu nuo sėklos iki pat traškių ir jų sveikatai palankių skanėstų atkeliavimo ant vaišių stalo. Mokyklinukai vieni kitiems rengė mini klausimynus, žaidybinėse situacijose analizavo ne tik ūkininkavimo darbų eigą, bet gvildeno ir maisto švaistymo problemą, rengė knygeles, uždavė vieni kitiems mįsles, mokėsi pasirinkti sveikatai palankius produktus mokyklos valgykloje ir namuose. Antrokai pasaulio pažinimo pamokose įvairiais būdais eksperimentavo, sėjo, daigino morkų sėklas, tyrinėjo, kokių formų, dydžių jos būna.

Šiemet būdami jau trečiokai pagaliau sulaukė apdovanojimo už savo intensyvų darbą - kelionės į Algimanto Vaupšo ūkį. Čia vaikai pagilino savo žinias ne tik apie morkas, bet sužinojo, kaip rauginami kopūstai bei agurkai, vakuojami burokėliai, sandėliuojamos bulvės ir daugybė kitų daržovių. Susipažinkite su kelionės akimirkomis mūsų nuotraukų galerijoje ir Facebook paskyroje. /Mokytoja Mikalina Puidokienė/

Spalio 10 d. yra minima Pasaulinė košės diena. Mūsų mokykla taip pat prisijungė prie šios dienos paminėjimo akcija „Košės diena“, kurį vyko rugsėjo 8-9 dienomis. Tomis dienomis pirmų ir antrų klasių mokiniams rytas buvo kitoks. Mokiniai iš pat ryto buvo pakviesti į mokyklos valgyklą, kurioje kartu su maloniu personažu Pimpačkiuku atliko mankštelę, išklausė trumpos informacijos apie sveikų pusryčių naudą organizmui bei valgė sveiką, gardžią perlinių kruopų košę. Gardžia ir sočia koše, kurią paruošė mokyklos valgyklos darbuotojos, galėjo pasivaišinti ir kitų klasių mokiniai, mokytojai bei mokyklos darbuotojai. /Sveikatos priežiūros specialistė Rita Stonienė/.Minėdami Valstybės atkūrimo šimtmetį Kelmės „Aukuro “ mokyklos bendruomenė organizavo ir dalyvavo renginiuose, kurie telkė Lietuvos žmones švęsti atkurtos Lietuvos gimtadienį, skatino didžiuotis savo valstybe. Gausiai dalyvavome visuomenę suburiančiose masinėse iniciatyvose – Vasario 16-ajai skirtuose renginiuose, Liepos 6-osios iniciatyvoje „Tautiška giesmė“ aplink pasaulį“. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga 2018 m. visus susirinkusius pasveikinome paleisdami į dangų 300 geltonų, žalių ir raudonų – tarsi 100 vėliavų – balionų. Kasmet organizuojame šventinę asamblėją Vasario 16-ajai paminėti. 2019 m. po šventinės asamblėjos ir mokiniai, ir mokytojai susibūrė bendrai nuotraukai i ir prisijungė prie akcijos „Lietuva, su gimtadieniu“. Tradicija tapo ir liaudiškų šokių vakaronės.

Kasmet vasario mėnesį organizuojama švietėjiška savaitė „MAN RŪPI“ sudaro galimybę susipažinti su Lietuvos žymiais žmonėmis. Džiugu, kad mokykloje lankėsi edukologė, privačių ugdymo įstaigų steigėja Austėja Landsbergienė, vaikų ir paauglių psichiatras, socialinio emocinio ugdymo programos LIONS QUEST vadovas Linas Slušnys, aktorė, lektorė, laidų vedėja Kristina Savickytė-Damanskienė, dailininkė keramikė Nomeda Marčėnaitė,  pedagogė, lektorė Indrė Stakėnienė. Tai šimtmečio žmonės, savo darbais kuriantys Lietuvą. /Mokytoja D.Ramanauskienė/


Kelmės kraštas mini nepriklausomybės šimtmetį

Spalio 5 dieną mokyklos aktų salėje paminėjome Tarptautinę mokytojų dieną. Po nuotaikingų jaunųjų šokėjų šokių ir prasmingų eilių apie Mokytojo darbą, sveikinimo kalbą sakė mokyklos direktorė Asta Zavadskienė. Ji akcentavo Mokytojo misijos svarbą žmogaus ir valstybės ateičiai, linkėjo prasmingų darbų, energijos, kantrybės ir ištvermės. Direktorė perskaitė Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimą Lietuvos Mokytojams: „ Jūs tiesiog pašaukti. Pašaukti drąsinti mylėti – žmogų, savo gatvę, miestą, Tėvynę. Pašaukti diegti tikėjimą tomis idėjomis ir vertybėmis, kuriomis patys tikite. Pašaukti mokyti nesitaikstyti su melu, kad ir į kokį gražų rūbą jis būtų įvilktas. Pašaukti mokyti ginti ir gintis nuo išnaudojimo ir patyčių, užstoti draugą ir silpnesnįjį, nes būtent dėl to žmogus ir tampa Žmogumi“.

Mokyklos direktorė A.Zavadskienė kartu su pavaduotojais Ieva Siliūne ir Vidimantu Parnarausku įteikė padėkas mokyklos mokytojams – Viktorui Milkintui už drąsą priimti iššūkį, Vidimantui Parnarauskui už praktišką mąstymą, Irenai Marcišauskienei už įdomią pailgintos dienos vaikų grupės veiklą, Kęstučiui Leškiui už populiariausias neformaliojo švietimo veiklas, Daivai Adomaitienei už toleranciją ir sėkmingą adaptaciją keičiant darbo vietą mokykloje, Jovitai Žakarienei už sėkmingą projekto įgyvendinimą „Sveika mokykla“, Sigitai Rukaitei-Kalytienei už ilgametį vadovavimą mokyklos veiklos kokybės įsivertinimo darbo grupei, Mikalinai Puidokienei už aktyvų dalyvavimą respublikiniuose ir rajoniniuose projektuose, Vidai Valauskienei už puikią adaptaciją pradinių klasių mokytojų metodinėje grupėje ir mokyklos bendruomenėje, Sigutei Stonienei už mokytojų konsultavimą informacinių technologijų klausimais nuotolinio mokymo(-si) metu.

Už atsakingą ir nuoširdų darbą mokytojams dėkojo tėvelių atstovė Inga Tamošauskienė. Tėvelių padovanotas ir atnaujintoje valgykloje pakabintas laikrodis mokiniams primins laiką į pamokas.

Mokinių savivalda kartu su prezidente Aina Ralyte ir 5-10 klasių mokinių atstovais negailėjo gražių žodžių, piešinių, linkėjimų, dainų, melodijų, net dovanų, kvietė ragauti savo keptų pyragų, dalinosi rudens gėrybėmis.

Šventės pabaigoje gerą nuotaiką dovanojo šiemet susibūrusi mokytojų šokėjų grupė. Energingosios mokytojos atsiliepė į rajono mokyklų iniciatyvą „Pasveikinkim vieni kitus“. Šokiu pagal populiarią pasaulyje melodiją virtualiai pasveikino visus ne tik rajono, šalies, bet ir pasaulio mokytojus. /Mokytoja D.Ramanauskienė/Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla šiemet 15 kartą apdovanota Žaliąja vėliava ir Aplinkosauginio švietimo fondo sertifikatu. Šis apdovanojimas mokyklai suteiktas vieneriems metams už aktyvią gamtosauginę veiklą Tarptautinėje gamtosauginių mokyklų programoje.

2019-2020 mokslo metais mokykloje atlikome aplinkosauginį auditą apie atliekų rūšiavimą. Aktyviai dalyvaudami projekte „Mes rūšiuojam“ surinkome ir perdirbėjams perdavėme 361 kg. elektroninių atliekų. Mokykloje įrengėme talpą gėrimų pakuočių rūšiavimui. 6 klasių mokiniai pravedė pamokėles „Rūšiuotukas” 1- 4 klasių mokiniams. 5- 10 klasių mokiniai ir mokytojai miesto centre dalyvavo sambūryje „World Cleanup Day“, skirtoje Pasaulinei aplinkos tvarkymo dienai. Tyrėjų naktį 6-8 klasių mokiniai gamtos paslaptis gvildeno Šiaulių universiteto botanikos sode. Organizavome šias akcijas: „Medžių puošimo diena“, „Sutikime pavasarį su tulpių žydėjimu“, „Padovanok paukščiams inkilą“, „Žemės valanda – 2020“, „Daržovės – mūsų maistas ir vaistas“. Vedini rūpesčio ir meilės skurstantiems gyvūnams, su dovanomis apsilankėme Šiaulių gyvūnų globos namuose. Rūpestingai prižiūrėjome mokyklos sodą, daržą, parką. Degustavome daržovių salotas, kurias patys užauginome mokyklos šiltnamyje. Jame auginome ir gėles, kurias panaudojome akcijai „Rudenį pražydę medžiai“.

Nuoširdžiai dėkojame visai mokyklos bendruomenei už mokyklos aplinkos puoselėjimą, kūrybiškumą ir mokinių aplinkosauginio sąmoningumo ugdymą. /Biologijos mokytoja Danutė Butkuvienė/Sveikinu visus, pradėjus naujuosius 2020-2021 mokslo metus. Linkiu susitelkimo, dirbti bendradarbiaujant su meile ir pagarba, ir mūsų profesijai, ir mums patiems. Dėkoju visiems už Rugsėjo 1-osios šventės organizavimą ir bendrą darbą. /Mokyklos direktorė Asta Zavadskienė/

Rugsėjo 1-osios šventė šiemet išskirtinė. Jaudulio neslėpė nei mokytojai, nei tėvai-mokslo metai prasideda neįprastomis sąlygomis. Dėl pasaulinės pandemijos mokyklos įpareigotos imtis įvairių atsargumo priemonių, todėl Mokslo ir žinių dieną mokyklos bendruomenė minėjo dviem srautais. Į šventę pradinukai ir vyresnieji rinkosi skirtingu laiku.

Sveikindama bendruomenę su 2020-2021 mokslo metų pradžia, mokyklos direktorė Asta Zavadskienė pirmiausia visiems padėkojo už sudėtingą, bet sėkmingą praėjusių mokslo metų pabaigą, linkėjo kantrybės, lankstumo ir optimizmo, kartu su mokiniais į pirmąją pamoką pakvietė simboliniu mokykliniu skambučiu. Sėkmingų naujų mokslo metų linkėjo Seimo nario Juozo Rimkaus padėjėja, rajono tarybos narė Janina Skeberdienė ir dovanojo valstybinę vėliavą, o Mokyklos tarybos pirmininkė Edita Tamašauskienė išreiškė viltį, kad ateinantys mokslo metai bus įdomūs, kupini malonių iššūkių ir atradimų. Mokinių prezidentės Ainos Ralytės kalboje nuskambėjo noras, kad nesikartotų pavasario scenarijus ir nereiktų mokytis nuotoliniu būdu.

Nerimą dėl naujų mokslo metų keitė džiugesys- vis dėlto smagu susirinkti į mokyklą, susitikti su draugais ir mokytojais. /Mokytoja D.Ramanauskienė/