Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Vasario 3 d. 5 b klasės mokiniai dalyvavo integruotoje literatūros ir dailės pamokoje „Šiuolaikinio meno pažinimas per kūrybines užduotis“ iš Šiuolaikinio meno centro Vilniuje. Pamokos metu susipažinome su šiuolaikinio meno kūrėjų darbais, projektais ir kūrybos procesu. Virtualiai dalyvavome menininkės Ievos Rojūtės darbų peržiūroje, diskutavome ir dalinomės savo pastebėjimais. Užsiėmimo pabaigoje mokiniai gavo namų darbų užduotį, susijusią su pamokoje aptartomis temomis. Dėkojame ŠMC edukacinių ir bendruomenės įtraukimo veiklų kuratorei Kamilei Krasauskaitei už įdomią pamoką. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.

Vasario 3 d. vyko Kelmės visuomenės sveikatos biuro organizuota nuotolinė psichologės Andželos Rybakovienės paskaita „Tvirtabūdiškumas ir jo ugdymas“9a ir 10a klasės mokiniams. Paskaitos metu psichologė aptarė, kas yra tvirtabūdiškumas, kokia tai savybė, kaip tą savybę nuolatos didinti. Su mokiniais diskutavo apie nerimo, pykčio valdymo būdus, apie tai, kaip pasakyti tvirtą „NE“ kai kuriose situacijose, kaip sugebėti palaikyti save, savo nuomonę ir savo teisingą poziciją, priimti atsakomybę už savo klaidas ir, žinoma, nekaltinti aplinkinių. Reaguojant į kitų žmonių poreikius, labai svarbu nepamiršti savęs, savo norų ir troškimų. Mes negimstame turėdami tvirtabūdiškumo, mes įį ugdome nuolatos nuo pat vaikystės. Paskaita buvo įdomi ir verčianti susimąstyti. /Sveikatos priežiūros specialistė R.Stonienė/.


Sausio 28 d. 7 a klasės mokiniams vyko integruota lietuvių literatūros ir muzikos pamoka ,,Rokas sovietmečiu”. Pamoką vedė edukatorius Kasparas Nevardauskis iš Lietuvos kino, muzikos ir teatro muziejaus. Septintokai sužinojo, kodėl roko muzika buvo draudžiama Lietuvoje, kokiais būdais ji pasiekdavo tuometinį Lietuvos jaunimą. Įdomu, kad kontrabandai buvo pasitelktos nereikalingos rentgeno nuotraukos: jose iškirpus apskritimą ir įspaudus rieves, ant kaulų nuotraukų buvo galima perkelti muzikos įrašus ir taip pagaminti savotišką vinilinės plokštelės prototipą. KGB tokį kontrabandos būdą pavadino „muzika ant kaulų“. Edukatorius supažindino su lietuviškomis roko grupėmis, paklausėme mums jau neįprastos „Gintarėlių“ muzikos, sužinojome, kad merginų roko grupė ,,Bitės“ buvo kviečiama koncertuoti į JAV. Edukatorius pažadėjo parengti pamokos antrą dalį, todėl tikimės tokio pat nuoširdaus ir informatyvaus susitikimo. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.

Sausio 21 d. „Swedbank“ iniciatyva surengta didžiausia nuotolinė pamoka „Mokonomika“ . Tokioje pamokoje dalyvavo ir aukuriečiai. Dalyviai išgirdo Švietimo ministrės Jurgitos Šiugždinienės ir SWEDBANKO Lietuvoje vadovės Dovilės Grigienės sveikinimo žodį. „Mokonomika“ skirta visiems 1-12 klasių moksleiviams, jų mokytojams ir netgi tėvams. Kadangi pranešimai buvo suskirstyti į 3 (atradėjai, kūrėjai ir ekspertai) pogrupius ir vienu metu vyko skirtingoms klasėms, pamoka užtruko nuo 10.00 iki 13.00 val. Daugiau nei 20 mokytojų, ekspertų ir visiems gerai pažįstamų žmonių, tokių kaip Svaras, Rolandas Mackevičius, Jolita Vaitkutė, Tomas Ramanauskas su Kristupu Saboliumi, Orijus Gasanovas, Nerijus Mačiulis, pasakojo apie kūrybą, tvarumą, finansinį raštingumą, ekonomiką, pilietiškumą. Temos įvairiausios, pateikimo būdai įdomiausi ir labai skirtingi – viskas linksmai ir, anot rengėjų, su lašeliu magijos.

Sužinojome, kaip susidraugauti su pinigus nešančiais aitvarais, mokėmės taupyti, aiškinomės, kur geriau pinigus investuoti, kalbėjomės apie ateities profesijas, maisto taupymą ir savanorystę.

„Mokonomikos“ pamoka prisidėjo prie UNICEF ir UNESCO rengiamos „Didžiausios pamokos pasaulyje“, kurios tikslas kurti inovatyvias švietimo priemones, įgyvendinant Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslus. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.Mokyklos direktorės Astos Zavadskienės Sausio 13-sios trisdešimtmečiui skirtos mintys...
Padėka minint Sausio 13 d. įvykius

Sausio 11-15 dienomis mokyklos lituanistės organizavo lietuvių kalbos savaitę. Šios savaitės veiklos skirtos Sausio 13-osios trisdešimtmečiui paminėti ir poeto Vytauto Mačernio 100-osioms gimimo metinėms. Poeto eiles skaitė 9a ir 10a klasės mokiniai ir jų lietuvių kalbos mokytojos Danutė Ramanauskienė ir Virginija Balabonienė. Poezijos posmai Lietuvai skambėjo ir 7b klasės mokinių ir jų mokytojos Aušros Vaitkevičienės renginyje. Mokiniai dalyvavo viktorinoje „Neieškok žodžio kišenėje“ (6a kl.), sprendė kryžiažodžius, penktokai ir septintokai priėmė lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų mestus kalbos iššūkius. Džiugu, kad šias kalbos užduotis atliko ne tik mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai, bet ir kiti mūsų bendruomenės nariai.

Sausio 13-ąją dalyvavome pilietinėje akcijoje, uždegėme žvakeles savo namų languose ir taip pagerbėme visų už laisvę kovojusių ir žuvusių atminimą. 5b klasės mokiniai kartu su auklėtoja D.Ramanauskiene ir istorijos mokytoju Artūru Valoniu dalyvavo atviroje Kauno V.Kudirkos bibliotekos parengtoje pamokoje „Nenugalėta laisvė“. Tikimės, kad tradiciniai raštingiausio mokinio ir meninio skaitymo konkursai įvyks pavasarį. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.

Sausio 13-oji -Laisvės gynėjų diena. Mokyklos bendruomenė prisijungė prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Dešimčiai minučių savo namų languose ir mokyklos kieme uždegėme vienybės ir atminimo žvakutes.Taip prisiminėme kiekvieną už Lietuvos laisvę atiduotą auką. Esame vieningi net ir būdami per atstumą. Neužtenka laisvės norėti ar siekti, reikia ją ir apginti. Pasak prezidento Gitano Nausėdos, piliečių galia reali ir pajėgi keisti pasaulį.

Tegul minint kruvinų įvykių 30-metį mūsų širdyse būna daugiau ramybės, daugiau šviesos, daugiau tikėjimo./ Mokytoja D.Ramanauskienė/.
2021 m. sausio 7 d. Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centre vyko nuotolinis respublikinio meninio skaitymo konkurso „Balta pasaka“ antrasis turas. Jame dalyvavo trisdešimt 1-4 klasių mokinių iš šalies ugdymo įstaigų. Mūsų mokyklai atstovavo 2a klasės mokinė Emilija Baužaitė ir tapo šio konkurso nugalėtoja. Mokinę konkursui ruošė specialioji pedagogė Liuda Bartkuvienė. Sveikiname Emiliją ir didžiuojamės jos pasiekimu!Gruodžio 22 d. vyko 5-10 klasių mokinių netradicinio ugdymo diena „Šventų Kalėdų belaukiant“. Šiemet šventė dėl sugriežtintų karantino reikalavimų organizuota nuotoliniu būdu per ZOOM. Kalėdiškai pasipuošę, gerai nusiteikę šventės dalyviai aptarė Kūčių valgius, papročius ir burtus, dalinosi ateities spėjimais. Pakilią nuotaiką sukūrė mokyklos direktorės Astos Zavadskienės įrašytas sveikinimas. Kiekviena klasė aptarė Gerumo savaitės metu nuveiktus darbus, reikšmingiausius metų pasiekimus, pasidalino ateinančių metų norais. Netrūko linksmų interaktyvių žaidimų, viktorinų, kalėdinių filmų peržiūrų, linkėjimų, muzikinių sveikinimų.

Klasės valandėlės metu buvo paskelbtas mokinių išrinktas mokyklos sportininkų penketukas. Sveikiname Roką Miliauską (7a kl.)(imtynės), Dovydą Kasputį (6b kl.) (krepšinis), badmintono žaidėjas Ainą Ralytę (8b kl.) ir Atėnę Peleckytę (7b kl.), stalo tenisininką dešimtoką Kasparą Ramanauską. Pasibaigus karantinui, jiems bus įteiktos didžiosios taurės. Mažosiomis taurėmis bus apdovanoti visi geriausi mokyklos sportininkai, pretendavę į penketuką.

Mokinių Deimantės Snitkutės (8a kl.), Evos Medvedevaitės (1b kl.), Herkaus Masalskio (7b kl.) sukurtos atvirutės su mokyklos bendruomenės linkėjimais pasiekė mūsų partnerius, kolegas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Kalėdos - stebuklų metas. Tegul tas metas būna skirtas prasmingam bendravimui, praeities peržvelgimui ir naujų planų kūrimui. /Mokytoja D.Ramanauskienė/Tradiciškai gruodžio mėnesį buvo vykdoma kalėdinė Gerumo akcija „Kalėdų stebuklas visiems “. Mokiniai gamino sveikinimo atvirutes artėjančių švenčių proga senelių namų gyventojams, vienišiems kaimynams. Už atvirutes dėkojame 3a kl., 3b kl. mokiniams ir jų mokytojoms, 5a, 5b kl., 7a kl. ir 7b kl. mokiniams ir technologijų mokytojai. 8b kl.mokiniai ir jų auklėtoja jau antrus metus su gražiausiomis metų šventėmis sveikina Vijurkų vaikų globos centro šeimynas. Šiais metais jiems pagamino saldžias eglutes, kurios buvo perduotos Vijurkų centro darbuotojoms. Saldžias dovanėles šiems vaikams paruošė ir 3a kl. mokiniai bei jų tėveliai.

Kasmet perkamas maistas beglobiams gyvūnams. Šiais metais nupirktas maistas pasieks beglobius gyvūnus Kelmėje naujai įkurtuose gyvūnų globos namuose. Už maistą dėkojame 10a, 9a, 5a, 7b, 2a, 3a kl. mokiniams. Beglobių kačių „Namukas gatvinukui“ gyventojoms maisto padovanojo 6b klasės mokiniai. Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie Gerumo akcijos.

Nors kiekvienas šiuo metu patiriame įvairių išgyvenimų, iššūkių, bet nepamirštame vienišo, atstumto, palikto likimo valioje ir bent maža dovanėle, dėmesiu suteikiame jiems džiaugsmo. /Socialinė pedagogė D.Kančiauskienė/.Gruodžio 11d. mokykloje vyko 1-4 klasių mokinių netradicinio ugdymo diena „Stebuklų Kalėdos“. Šiemet šventėje dėl visiems suprantamų aplinkybių dalyvavo tik klasės mokytoja ir mokiniai. Pirmokai šventiniame ryto rate aptarė Kūčių valgius, papročius ir burtus. Net nuotoliniu būdu kalbėjosi su Kalėdų seneliu. Netrūko ir linksmų žaidimų. „Nors Kalėdos ne rytoj, bet mes švęsim tuoj“- skambėjo klasėse, nes nuo pirmadienio prasideda paankstintos atostogos. Antrokai kalbėjosi apie stebuklingos Kūčių nakties burtus, ateities spėjimus, sekė Advento žibinto pasaką. Trečiokai skaitė E.T.A. Hofmano pasaką „Spragtukas ir pelių karalius“, kūrė kalėdinius sveikinimus vienišiems žmonėms, dėkojo vieni kitiems, aptarė gerus darbus. Sveikinimų tikrai netrūks, nes eiliuotus linkėjimus kūrė ir ketvirtokai. Jau ir tą dieną sulaukta dovanų… Tikėkime, kad šventų Kalėdų stebuklai išsipildys. Tegul 2021 -ieji būna kupini optimizmo. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.

Gruodžio 9 d. Lietuvoje minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Per istorijos ir pilietinio ugdymo pamokas su mokiniais buvo kalbama, kas yra korupcija, kaip ją atpažinti ir kaip sustabdyti. Kelmės rajono savivaldybės administracija ir Antikorupcijos komisija organizavo rajoninį piešinių konkursą „STOP KYŠIUI!“. Mūsų mokyklos mokiniai aktyviai dalyvavo šiame konkurse. Buvo pristatyti 12 piešinių. Kaip akcentavo organizatoriai, tai viena iš gausiausiai dalyvavusių mokyklų. Piešinius vertino sudaryta komisija. Ainos Ralytės (8b kl.) piešinys „Aš prieš korupciją“ laimėjo III vietą, Atėnės Peleckytės (7b kl.) piešinys „Korupcija“ laimėjo II vietą (mokyt. M Jucevičienė). Prizininkės bus apdovanotos Kelmės knygyno piniginiais kuponais. Sveikiname nugalėtojas ir dėkojame visiems dalyvavusiems mokiniams. Būkime sąžiningi ir pilietiški. /Socialinė pedagogė D.Kančiauskienė/.Lapkričio 29-oji - Draugo diena. Penktadienį 2b grupės mokiniai kartu su mokytoja Migle Grigalaitiene ir bibliotekininke Jurgita Leščauskieneskaitė pasaką apie beždžioniuko ir meškiuko draugystę, žiūrėjo filmuką apie geriausią draugą, po to piešė sveikinimus savo draugams. Šią dieną visi kviečiami pasveikinti savo draugus, pasakyti vieną kitą gerą žodį ir pabrėžti, kokie svarbūs mūsų visų gyvenime yra artimi žmonės. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.